Gå til indhold
FORSIDEN | PRINT |

Region SyddanmarkHandicapcenter Fyn

Kontakt

Handicapcenter Fyn

Skaboeshusevej 92
5800 Nyborg

Tlf.: 9944 1000
E-mail: hcf@rsyd.dk
Sikker post: anmodning.hcf@rsyd.dk

Centerledelse

Centerchef
Brian Damberg Hansen 
Tlf.: 9944 1000
Mobil: 2022 9483
E-mail:  Brian.Damberg.Hansen@rsyd.dk

Leder for kvalitet og udvikliing
Kirsten Agerskov Nielsen
Tlf.: 99 44 10 02
Mobil: 2136 2885
E-mail: Kirsten.Agerskov.Nielsen@rsyd.dk

Leder for administration, teknisk, køkken samt natrengøring
Michael Lundsgaard
Tlf.: 99 44 12 11
Mobil: 24346067
E-mail: Michael.Lundsgaard@rsyd.dk

Udviklingskonsulenter

Ida Langkilde Lauridsen
Mobil: 2467 4951
E-mail: Ida.Langkilde.Lauridsen@rsyd.dk

Hans Peter Lund
Mobil: 3043 3191
E-mail: hpl@rsyd.dk

Økonomikonsulenter

Erik Bruntse 
Telefon: 9944 1005
Mobil: 2332 5070
E-mail: Erik.Bruntse@rsyd.dk

Administration

Helle Zebitz Tagesen - Grejsdalen og Låddenhøj
Tlf.: 99 44 36 12
E-mail: Helle.Zebitz.Tagesen@rsyd.dk

Lise Plambæk Madsen - Grejsdalen
Tlf.: 99 44 36 13
E-mail: Lise.Plambaek.Madsen@rsyd.dk

Marianne Hansen - Skaboeshusevej
Tlf.: 99 44 10 09
E-mail: Marianne.Hansen5@rsyd.dk

Merete Aaby Høgh - Skaboeshusevej
Tlf.: 99 44 10 04
E-mail: Merete.Aaby.Hoeg@rsyd.dk 

Bettina Barnekov - Børnehusene Stjernen
Tlf.: 99 44 20 00
E-Mail: Bettina.Barnekov@rsyd.dk

Teknisk service

Jesper Davidsen
Teknisk service i Nyborg - Skaboeshusevej
Tlf. 2137 2587
E-mail: Jesper.Davidsen@rsyd.dk

Søren Svane Hansen
Teknisk service i Nyborg - Grejsdalen og Helgetoftevej
Tlf. 29 49 39 45
E-mail: Grejsdalen.Teknisk.Afdeling@rsyd.dk

Køkkener

Engroskøkken - Skaboeshusevej
Ledende Økonoma Gitte Kromann Jensen
Tlf.: 99 44 10 60
E-mail: Gitte.Kromann.Jensen@rsyd.dk

Storkøkken - Grejsdalen
Ledende økonoma Gitte Villadsen
Tlf.: 99 44 36 14
E-mail: Gitte.Villadsen@rsyd.dk

Storkøkken - Børnehusene Stjernen
Økonoma Birgit Kristine Rasmussen
Tlf.: 99 44 20 00
E-mail: Birtitte.Kristine.Rasmussen@rsyd.dk


Senest opdateret den10-11-2020
Skriv tilSocialområdet



Tilgængelighedserklæring